Αρχική ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ατρόμητος 1-2 Ολυμπιακός

Ατρόμητος 1-2 Ολυμπιακός

893
0

Τι και αν η διαιτησία ήταν κοντρα, στερώντας του πέναλτι και κόβοντας του φάση για οφσάιντ,ή ακομα χειρότερα να τρώει γκολ σε συνέχεια φάσης που ήταν έμμεσο? Ο Ολυμπιακός κατάφερε παρότι έχασε πολλες ευκαιρίες ειδικα στο πρώτο μέρος να φύγει νικητής απο το φετινό οπως έχει γινει ντέρμπι κορυφής απέναντι στην αξιόμαχη κατα τα άλλα ομάδα του Κάναντι,επικρατώντας του Ατρόμητου στο Περιστέρι με 2-1 .

Ο Ατρόμητος ήταν αυτος που προηγήθηκε στο 43ο λεπτο με το 9ο για φέτος γκολ του Κουλουρη.Για τον Ολυμπιακό ισοφάρισε ο Καμαρά στο 49ο λεπτο.Η λύτρωση ομως ηρθε στο 93ο λεπτο οταν οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν φάουλ το οποίο εκτέλεσε ο Φορτούνης και μέσα σε αρκετούς αμυντικούς και με τη βοηθεια του Σισέ ο Βούκοβιτς πηρε τη κεφαλιά κάνοντας το 2-1 ,πανηγυρίζοντας μάλιστα έξαλλα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Χαατζηισαΐας, Γιαννούλης (80′ Νάτσος), Μπουσουλάτζιτς, Μάντσον, Καρασαλίδης, Ενσικουλού (61′ Ούμπιδες), Μπρούνο (71′ Μανούσος), Κουλούρης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Ζοσέ Σα, Τοροσίδης, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Νάτχο (46′ Φορτούνης), Ναουέλ (73′ Φετφατζίδης), Ποντένσε (77′ Γκερέρο), Μάνος.