Αρχική ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-2 Ιωνικός Νίκαιας

Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-2 Ιωνικός Νίκαιας

1411
0

Μεγάλο διπλό για τον Ιωνικό στη Κρήτη αφού επικράτησε με 2-1 της Αναγέννησης Ιεράπετρας.

Οι Νικαιώτες ξεκίνησαν πάρα πολύ καλά και μάλιστα έχασαν πέναλτι που κέρδισε ο Σκαφτούρος και εκτέλεσε ο Κυριακίδης. Σε όποια επιθετική κίνηση έκανε ο  Ιωνικός έβρισκε τον εξαιρετικό εχθές Αλευρά.

Και ενώ το 1ο ημίχρονο ήταν γεμάτο συγκινήσεις, έπρεπε να φτάσει το 82ο λεπτό ώστε να σκοράρει μια από τις 2 ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το Μιχελή και έχοντας φόρα από το γκολ, ο ίδιος σκόραρε 2 λεπτά αργότερα κάνοντας το 0-2.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 93 με ωραίο μακρινό σουτ του Κωνσταντίνου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Αλευράς, Ζαμπετάκης, Μαστοράκης, Παϋσανίδης, Χατζάκης, Καρβούνης, Χρυσοφάκης Γ. (90+Χρυσοφάκης Ρ.), Χαρικιόπουλος, Δεδελετάκης, Τσαμπανάκης (50ο Κωνσταντίνου), Λαμπράκης Κ.
ΙΩΝΙΚΟΣ: Αμμόπουλος, Κουσούρης, Αλεξανδρόπουλος (46ο Κοντογουλίδης), Παντελίδης, Κυριακίδης, Δάρρας, Ντούλιας, Λοϊζίδης (76ο Κατσικιάς), Σκαφτούρος, Μιχελής, Σιμίτσης (67ο Αθανασόπουλος)