Αρχική ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΣ Γιάννινα 0-3 Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα 0-3 Ολυμπιακός

1740
0

Πασάς στα Ιώαννινα ο Ολυμπιακος αφου επικράτησε με 3-0 του τοπικού ΠΑΣ .

Ο νταμπλούχος προηγήθηκε μόλις στο 13 με ένα υπέροχο φάουλ που εκτέλεσε ο Κώστας Φορτούνης .12 λεπτά αργότερα οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν πέναλτι όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μανιά.Την εκτέλεσε ανέλαβε και πάλι ο Φορτούνης ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και τα δικα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας απλά συντήρηση δυνάμεων, οι ερυθρόλευκοι «καθάρισαν» το τρίποντο με τον 23χρονο μεσοεπιθετικό να σερβίρει στον Ντουρμάζ το 3-0 στο 57ο λεπτό.

ΠΑΣ (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Στρούνα, Μανιάς (73’ Φερφελής), Ναδάλες, Ακόστα, Τσουκάλας, Κοζορώνης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ηλιάδης (77’ Καρανίκας), Ίλιτς

Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Ομάρ, Σιόβας, Μποτία (51΄ Ντα Κόστα), Μαζουακού, Ζντιέλαρ, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Πάρντο (79’ Σεμπά), Ιντέγε (85’ Πουλίδο)