Αρχική ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Τρίκαλα 2-3 Ιωνικός

Τρίκαλα 2-3 Ιωνικός

471
0

Μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Superleague 2 ο Ιωνικός ο οποίος επικράτησε στις καθυστηερήσεις των Τρικάλων με 3-2 ενω οι Θεσσαλοί είχαν προηγηθεί με 2-0

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Ριζογιάννης με πέναλτι στο 15′, ενώ ο Σκόνδρας διπλασίασε τα τέρματα των Θεσσαλών στο 26′.

Οι Νικαιώτες κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους προβάδισμα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις. Αρχικά μείωσαν με τον Ρόλε στο 62′, στο 90′ έφεραν το ματς στα ίσια με κεφαλιά του Μάναλη, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95′) πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον πρώτο σκόρερ τους, Ματίας Κάστρο που με προβολή από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Τα highlights του Τρίκαλα – Ιωνικός:

ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιακουμής, Διαμαντόπουλος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (71′ Σκόνδρας), Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (57′ Χατζηκωνσταντίνου), Κεχαγιάς (39′ λ.τ Ζώγκος), Πέλκας (57′ Σταματής), Ευθυμίου (71′ Ντιαλόσι).

ΙΩΝΙΚΟΣ: Γκίνης, Μουστάκης (84′ Κουϊρουκίδης), Παπαγεωργίου (46′ Σινγκ), Φαζός, Κοτσώνης, Γκοτσούλιας (46′ Νιάσε), Ματσούκας (66′ Βλαχομήτρος), Μουμίν (66′ Μάναλης), Ρόλε, Πλατέλλας, Κάστρο.