Αρχική ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ολυμπιακός 8-0 Τύρναβος

Ολυμπιακός 8-0 Τύρναβος

1271
0

Ακολουθήστε το pireaspiraeus.com στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από τον Πειραιά.

Ή καλύτερα Ντουρμάζ – Τύρναβος 8-0… Και τι δεν έκανε ο Σουηδός παίκτης του Ολυμπιακού! Έβαλε 3 γκολ, μοίρασε ασίστ και κυρίως έδειξε ότι μάλλον ο Μίτσελ, όσο ήταν στον πάγκο των πρωταθλητών τον αδίκησε σε πάρα πολύ. Ο Τζίμι Ντουρμάζ έκανε χατ-τρικ… ασίστ στο 1ο ημίχρονο και χατ-τρίκ από γκολ στο 2ο ημίχρονο μέσα σε 24 λεπτά.

Ο Μιλιβόγεβιτς σκόραρε στο 9 και στο 25ο κάνοντας το 1-0 και το 4-0, στο 12′ διπλασίασε τα γκολ ο  Διαμαντάκος. Στο 17′ σκόραρε το 3-0 Μπουχαλάκης. Μετά έπιασε το όπλο του ο Σουηδός με το “hipster” στυλ σκοράροντας στο 55′, 57′ & 82′. Το όγδοο και …τελευταίο γκολ σκόραρε στο 85′  με πέναλτι ο Νταβίντ Φουστέρ.

Τώρα ο Ολυμπιακός περιμένει τον αντίπαλό του στην επόμενη φάση.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός: Μέγκιερι, Σαλίνο, Βούρος, Μαζουακού (46′ Φουστέρ), Γιαννούλης (57′ Πελέ), Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ, Διαμαντάκος (46′ Χάρα), Φορτούνης, Μπενίτες

Τύρναβος: Μάλτζαρης (46′ Ντάλλας) Χαλούλος, Κισκαμπάνης,Σιάτρας (26′ Παπασάββας) Καραμανλής, Γεωργίου, Εμαννουήλ, Αλεξίου (63′ Οτα), Σουλιώτης, Ιβανίδης, Στεργιανός