Home ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ξεκινάει αύριο ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα χάντμπολ – Δείτε το πρόγραμμα και...

Ξεκινάει αύριο ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα χάντμπολ – Δείτε το πρόγραμμα και την ομάδα

1010
0

Ξεκινάει αύριο η εντός Ελλάδος προσπάθεια του Ολυμπιακού σε ενα νέο άθλημα , αυτο του χάντμπολ μετα τη συγχώνευση του με τον τμημα του Δικέα/Ιεκ Ξυνη πριν απο λίγους μήνες. Το τμήμα χάντμπολ του ΙΕΚ Ξυνή μάλιστα είχε κερδίσει το περυσινό πρωτάθλημα Ελλάδος.

Η ομάδα αποτελείται απο τους κάτωθι παίκτες

ούμερο Εθνικότητα Παίκτης Ύψος Ημ. Γέννησης
Τερματοφύλακες
1 Flag of Greece.svg Αναστάσιος Τσακνής 1.90 20/12/1988
31 Flag of Greece.svg Κωνσταντίνος Τσιλιμπάρης 1.97 31/07/1979
Flag of Greece.svg Αργύρης Παπαδόπουλος 1.85 10/12/1998
Playmaker
8 Flag of Greece.svg Φώτης Μισαηλίδης 1.75 07/01/1992
24 Flag of Greece.svg Αντώνης Λεωνίδας 1.86 16/06/1986
Flag of Greece.svg Βασίλης Λιόλιος 1.80 13/05/1999
Flag of Greece.svg Πέτρος Κανδύλας 1.97 28/02/1991
Εξτρέμ
2 Flag of Greece.svg Παντελής Κωστακίδης 1.87 04/07/1990
14 Flag of Greece.svg Παναγιώτης Στούμπης 1.75 15/06/1991
71 Flag of Greece.svg Αντώνης Χάλαρης 1.75 04/10/1993
Flag of Greece.svg Δημήτρης Τζηράς 1.75 05/04/1991
Ιντερ
18 Flag of Greece.svg Γρηγόρης Σανίκης 1.89 29/01/1980
19 Flag of Greece.svg Αλέξανδρος Αλβανός 1.96 09/04/1980
Flag of Greece.svg Φίλιππος Φάμπατς 1.88 26/10/1992
Pivot
22 Flag of Greece.svg Αναστάσιος Παπαδιονυσίου 1.88 11/08/1990
Flag of Greece.svg Παναγιώτης Καραμπουρνιώτης 1.95 20/02/1988
Flag of Greece.svg Νικόλαος Λιάπης 1.90 24/08/1999
Προπονητής
Flag of Greece.svg Γιώργος Ζαραβίνας

Το φετινό πρόγραμμα στη Hanball Premier είναι το εξής

24.09. 18:30 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή  Πανελλήνιος
30.09. 18:00 ΠΑΟΚ Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
07.10. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Φοίβος Συκεών
14.10. 18:00 ΑΕΚ Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
04.11. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή ΓΑΣ Καματερού
11.11. 18:00 Διομήδης Άργους Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
25.11. 18:00 Αερωπός Έδεσσας Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
02.12. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Φίλιππος Βέροιας
09.12. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Χ.Α.Ν.Θ.
16.12. 18:00 Α.Σ.Ε Δούκα Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
20.01. 18:00 Πανελλήνιος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
27.01. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή ΠΑΟΚ
03.02. 18:00 Φοίβος Συκεών Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
10.02. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή ΑΕΚ
17.02. 18:00 ΓΑΣ Καματερού Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
24.02. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Διομήδης Άργους
10.03. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Αερωπός Έδεσσας
24.03. 18:00 Φίλιππος Βέροιας Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
31.03. 18:00 Χ.Α.Ν.Θ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή
14.04. 18:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή Α.Σ.Ε Δούκα

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.