Αρχική ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ Ιωνικός 0-2 Κηφισιά

Ιωνικός 0-2 Κηφισιά

1231
0

Εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Ιωνικός από τη Κηφισιά με 2-0. Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι κράτησαν τη 2η θέση. Ο Ιωνικός είχε στο 13ο λεπτό δοκάρι με το Κρητικό, ενώ 20 λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ για τους Κηφισιώτες ο Βέρμπης.

Ο Ιωνικός έχασε πέναλτι στην επανάληψη με το Σκαφτούρο και όπως λέει ο λαός όταν δε σε θέλει μία δε σε θέλει 2, έτσι αυτό επιβεβαιώθηκε όταν ο Γιονδής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Κηφισιάς.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Σταύρος Ηλιόπουλος): Αδαμόπουλος, Κατσίκιας, Παντελίδης, Δάρρας (64′ Κοντογουλίδης), Κυριακίδης, Κρητικός, Ντούλιας (64′ Γιακούμπι), Λοϊζίδης (46′ Κουσουρής), Σκαφτούρος, Μιχελής, Καιμακαμούδης
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης): Γουμάγιας, Στασινός (90′ λ. τρ. Παληαρούτας), Καραμπάς, Τεγούσης, Τσιμικλής, Ανδρίκος, Ματσούκας (65′ Γιόνδης), Δρυμούσης (73′ Παπάζογλου), Βέρμπης, Γκουτσούλας, Θανόπουλος