Ατσαλένιος 1-2 Εθνικός.

1258
0

Νικητής έφυγε απο την Κρήτη ο Εθνικός οπου επικράτησε του Ατσαλένιου με 2-1.

Ο Εθνικός μπήκε δυνατότερα στο πρώτο μέρος και αφού έχασε μια ευκαιρία με το Μάναλη στο 7 ευτύχησε να προηγηθεί στο 20ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στρατάκη.14 λεπτά αργότερα ο Παυλάκης με εξαιρετικό πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Γιαγκόζη για να γράψει το 0-2.Στο επόμενο λεπτό όμως βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου και τη θέση του πήρε ο Χατζησαββας.

Στο 62ο λεπτό Ο Αμπντουραχμάνι βγήκε από δεξιά, έκοψε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Ρουμπάκης με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 1-2 ,παρά το πολύ ομορφο εκτελεσμένο κόρνερ του Χατζησάββα στο 68ο λεπτό που βρήκε το δοκάρι

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Αραβιάκης, Γενιτσαρίδης, Χαρίτος, Βρεττός, Σταθόγλου, Μπουτσάκης (72′ Πετράς), Χατζηανδρέου, Ρουμπάκης, Αμπντουραχμάνι, Σακλαμάκης (86′ Γιαννόπουλος)..
Εθνικός Πειραιώς: Βουτσινάς, Στασινός, Γερόλυμος, Βενέτης, Στρατάκης, Μαρτίνος, Κομνηνός (72′ Φύτρας), Κατίδης, Μάναλης, Λεωνιδόπουλος, Παυλάκης (35′ λ.τ. Χατζησάβας).
Προηγούμενο άρθροΠορεία έργων επέκτασης του τραμ στον Πειραιά το μήνα Δεκέμβριο 2016